вівторок, 10 липня 2012 р.

Аматорські мандри Україною. Нецензуровані нотатки туриста. Оповідь ….. Досвід та поради.


Протягом наших мандрівок ми виробили ряд практичних навичків, якими хотів би поділитись з тими кого це цікавить. Поради розраховані на туристів, а не на тих хто хоче з комфортом виїхати на два дні в центр Львова в комфортний готель, наїстись, прогулятись ввечері центральною вуличкою, купити сувенір та пограти ввечері у більярд. Раджу таким нікуди від комфорту не відходити вдома, а в гіршому випадку, щоб було чим похизуватись перед друзями зїздіть до Єгипту чи до Угорщини. Ви все одно не зрозумієте нічого про ці культури і країни, а «екзотики» і пихи від такого «туризму» буде більше. Поради лише для людей яким цікаво. І які хотять відчути а не відмітитись, що «тут ми були».
Отже все починається ще тут, в Миколаєві. Чітко сплануйте свій маршрут. Обов’язково. В планування маршруту включайте місця, які ви лише відвідаєте, а також населенні пункти в яких будете ночувати.
Далі, ще в Миколаєві зробіть собі з файликів таку течку в яку вкладіть цікаву інформацію про місця куди їдете. Це може бути як цікава стаття так і перелік різних мистецьких заходів, які будуть на шляху мандрівки, інформація про всі значимі архітектурні пам’ятки, історичні місця тощо. Книжки не везіть – важко і безглуздо, але невеличку підбірку обов’язково. Найзручніше повибирати з інтернету. Коли будете її готувати обов’язково заходьте на туристичні форуми, де інші туристи радять де саме побувати, описують враження. Те що варто лишити в підбірці, а що викинути прийде з практикою. Ясне діло, що якщо ви їдете в найбільшу пустелю Європи – в Олешківські піски то, крім топографічної мапи дуже раджу роздрукувати детальні фото з гугл-мап. Та й взагалі мандрівка в пустелю чи взагалі кудись в дику природу це окрема розповідь і екстрім. Тут особливо не до туризму. Це – екстрим.
Білети можна купувати як лише в один напрям, і бути дещо «морально» вільним у графіку, або одразу і на зворотню путь. Ми купували і так і так. Проблем ніколи не було.
Стосовно того де жити. Не раджу користуватись готелями. Лише у випадку якщо є проблема з тим, щоб знайти приватне помешкання. Чому? Тому що, досвід засвідчив, що практично завжди сервіс і умови в приватному секторі за ті ж гроші буде вищим за готельний. Єдине коли містечко дуже маленьке і знайти приватне помешкання не стукаючись в кожні двері проблематично, то можна «опуститись» до готелю. В цьому випадку з вас запросять або астрономічну суму, або нададуть такі умови, що най їм трясця… Особливо неприємні по собі враження лишили готель «Україна» в Камянці-Подільському, та центральний готель (не пам'ятаю назву) в Коломиї. Такої вонючої (в прямому сенсі) жебрацької совдепівщини з розгепаними унітазами та засмальцьованими столітніми ліжками ще треба пошукати. Проте є й виключення. Наприклад готель «Хуст» (як не дивно у Хусті) за 50 грн. з людини порадував приємною чистотою та комфортом. Але все ж… Приватний сектор це приватний сектор. Це «домашній комфорт» з кухнею, посудом, ванною, не обрубаними простирадлами та всі іншим, включаючи поради господарів куди і як їхати й іншу специфіку. Одним словом… ну що тут скажеш… негативного досвіду щодо приватного сектору не маємо, хоча звісно перед тим як погоджуватись на все треба подивитись що вам пропонують, бо «кадри» бувають всякі. Отже приїжджаючи в нове місце ви насамперед купуєте місцеві газети з оголошеннями та мапу міста (в маленьких містах її нема, але на те вони і маленькі – там вона не потрібна, і так все ясно, не заблукаєш). Потім ви лишаючи речі десь, чи з кимось зі своїх супутників обдзвонюєте оголошення, домовляєтесь про ціну і їдете подивитись. Можна і не дивитись, але детально розпитати про наявність душу (влітку це більш ніж важливо) інші вигоди, крім телевізора, він вам ні до чого. Ви там будете лише ночувати, бо ви приїхали познайомитись з містом, а не з диваном. А от наявність кухні вам знадобиться, хоча хто божевільний може шукати ресторани, чи давитися хот-догами. Якщо приватний сектор «проблемний» то, як я вже казав є ще на крайній випадок готелі і ще є такі місця як кімнати відпочинку. Це дуже іноді зручна річ. Ці кімнати є не всюди, але при деяких авто и залізничних вокзалах є такі кімнати, які становлять собою типовий малесенький готель.

Немає коментарів:

Дописати коментар